Daszki szklane

Daszki szklane oprócz zapewnienia bardzo potrzebnego schronienia, mogą być również wykorzystane do stworzenia wyraźnego punktu centralnego budynku. Działa to szczególnie skutecznie na nieruchomościach o stosunkowo gładkich fasadach. Efekt może być naprawdę transformacyjny dla ogólnego wyglądu budynku. Oprócz imponującego wyglądu, zdolność szklanego baldachimu do przyciągania wzroku ma również swoje praktyczne zalety. Na przykład, jeśli Twój budynek ma kilka drzwi, szklany baldachim wyraźnie podkreśli, które wejście jest głównym wejściem dla osób odwiedzających po raz pierwszy.

Szklane daszki są w stanie wytrzymać niekorzystne warunki pogodowe. Wynika to z niezwykłej wytrzymałości szkła hartowanego. Po podgrzaniu do temperatury przekraczającej 600º C każdy szklany panel jest następnie dramatycznie chłodzony w bardzo krótkim czasie. Powoduje to wprowadzenie znacznego napięcia między zewnętrzną i wewnętrzną warstwą szkła, ponieważ każda z nich ochładza się w bardzo różnym tempie. Dopóki to napięcie pozostaje nienaruszone, szkło wytrzyma ogromne obciążenia.

daszki szklane

Najbardziej oczywistym miejscem do zainstalowania szkła są oczywiście drzwi wejściowe. Ale są inne opcje do rozważenia. 

Szklane zadaszenia są używane nie tylko bezpośrednio nad wejściami i wyjściami. Możesz zainstalować szklany baldachim na dowolnej zewnętrznej ścianie nieruchomości, aby stworzyć bardzo cenioną malowniczą osłoniętą część wypoczynkową. Podczas ciepłych dni może to być miejsce, w którym ludzie mogą cieszyć się słońcem, jednocześnie ograniczając ryzyko poparzeń słonecznych. Być może mniej efektownie, szklane daszki można wykorzystać do stworzenia bardzo stylowej strefy dla palących.

Szklane zadaszenia mogą być również używane do tworzenia szklanych połączeń lub korytarzy między dwiema przestrzeniami. Na przykład, jeśli masz budynek gospodarczy lub pokój ogrodowy położony w pobliżu głównej nieruchomości. Możesz użyć szklanego baldachimu, aby połączyć je z chodnikiem. W ten sposób ludzie mogą łatwo przemieszczać się między nimi, pozostając suchymi.

Jeśli prowadzisz sklep, to doskonale wiesz, jak ważne jest, by zainteresować klientów swoimi produktami. Doskonałym sposobem na przyciągnięcie uwagi przechodniów i zachęcenie ich do wejścia do sklepu może być zamontowanie szklanego baldachimu tuż nad witrynami. Taki zabieg zapewni nie tylko ochronę przed deszczem, ale także pozwoli na wyeksponowanie wystawionych produktów.

Chcąc uzyskać coś ultra nowoczesnego i nowatorskiego, wybierz bezramowy szklany baldachim, aby obramować wejście do nieruchomości. Wspierany przez minimalną ilość szklanych zacisków i wsporników, brak struktury bezramowego szklanego baldachimu sprawia wrażenie magicznie zawieszonego w powietrzu. 

Oznacza to również, że jest mniej materiału, aby umniejszać istniejącą architekturę nieruchomości. W rezultacie bezramowy szklany baldachim jest doskonałą opcją do stosowania na bardziej historycznych lub nietypowych właściwościach. Pozwalają, aby własność mówiła sama za siebie.

Możesz dodatkowo wzmocnić iluzję, że bezramowy szklany baldachim jest prawie niewidoczny, używając szkła o niskiej zawartości żelaza. Czy zauważyłeś kiedyś, że standardowe szkło float ma zauważalny zielony odcień? Im grubsze szkło, tym bardziej zielone. Ta zieleń jest spowodowana wysoką zawartością żelaza w szkle. Decydując się na użycie innego rodzaju krzemionki o znacznie niższej zawartości żelaza, szkło i stal nierdzewna mogą tworzyć szklane zadaszenia, które są idealnie przezroczyste.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

KONTAKT

biuro.kemer@gmail.com

+48 509 180 506

© 2024 Created by Marta Lińska | Outbloom